tampabay.com

Honor roll

By TIMES WIRES
Published January 29, 2007


Citrus Springs Elementary School

ALL A HONOR ROLL

Allison Dellatorre, Douglas Easom, Jamie Conte, Marcus Miranda, Kaela Sorenson, Anthony Starnella, Haley Shepherd, Joshua Yothers, Robert Price, Jessalyn Aretz, Edward Ballester, Sarah Chesser, Dana Davis, Sarah Hills, Scott Jacobson, James Kramer

Christine Marino, Kayla Tracey, Lauren Lofley, Kelsey Ritli, Kyle Dove, Hannah Sachewicz, Kayla Thonen, Brady Berry, Angela Byrne, Jessica Calabro, Nicolas McGarry, Ashlyn Murray, Erin Stokes, Amanda Carnevale, Megan Lemery, Raymond Pateracki, Jordyn Thibault, Sabrina Groth, Aaron Caruso, Austin Lansford

Olivia Townsend, D'Shaun Adams, Sara Host, Jordan Burd, Caleb Heinzman, Miranda Kirkland, Kayla Micali, Ryan Mills, Brittany Ruff, Brandon Vogel, Justin Eichler, Kathleen Mattingly, Jessica Rummel, Logan Smith, Alexander Alt, Roy Dela Cruz, Amber Arnitz, Tristan Deem, Austin Huntley, Elisha Miller

Amanda Myers, Cassidy Wardlow, Hannah Paprzycki, Michael Smith, Alexander Garcia, Michael Grayson, Daniel Padgett, Artie Riley, Allison Roberts, Thrisna Singh, Alyssa Vanderhoof, Gianna Alt, Michael Arnitz, Timothy Atchinson, Amanda Grassman, Adam Wilkinson, Graydon Wolfe, Samantha Gangi

Hunter Roessler, Kristie Ruff, Thomas Vilardi, Megan Delehanty, Wynn Mathieu Alcordo, Nikki Craig, James Dibble, Bryant Kane, Katie Dellatorre, Alexis Goddard, Lexi Pflieger.

A/B Honor Roll

Delaney Colbert, Ryan Howard, Kayla Lewis, Aubrey Little, Faith MacQueen, Zachary Pattison, Megan Sprouse, Lucas Whaling, Carlee Albu, Trevor Bowsher, Damon Coromilas, Jacob Lolley, Emily Radakovic, Jonathan Viereck, Lara Bookholt

Madison Flick, Zedekiah Grzeca, Kenneth Mattingly, Tyler Murin, Joyce Whitely, Vernon Barth, Ruben Bowers, Jacob Cook, Ashley Harden, Alivia Heisler, Valerie Marsac, Nicholas McCormick, Patricia Miller, Alexis Poppen, Anthony Rietsch, Megan Wells, Damien Westfall, Bailey Bosanko, Garrett Griffin

Sabrina Morris, Kayla Moser, Jacob Schenck, Christopher Tilton, Danielle Acree, Garrett Adkins, Jack Clark, Emily Havranek, Courtlyn Hisey, Savannah Justiniano, Alli Miller, Victoria Newman, Samantha Pauley, Bryar Benson

Brandon Brunk, Katelynn Campbell, Anthony DiPietro, Taylor Lampo, Dillon Palmer, Justin Yothers, Clinton Aspin, Areli Hernandez, Calum MacPherson, Jade O'Connor, Sierra Oliver, Kristina Ruiz, Tyler Wilbur, Lauren Wilkes

Breanne Barber, Kaila Cesarec, Andrea Dela Cruz, Brandi Dowling, Megan Gann, Grace Groccia, Melissa Higgins, Ashley Hulbert, Alexander Jimenez, Cody Kirkland, Ashley Kittle, Miranda Mazzeo, Kyle Ramsey, Rebecca Brenton, Haley Jusiel, Dorothy Maloney, Crystal Menietti, Davyn Ramos, Sandrah Doel

Alexa Iozzi, Danielle Jackson, Emma Jordan, Melissa Moudis, Tyler Payne, Michael Carroll, Montana Epps, Corinthian Williams, Jose Borrero, Austin Camp, Natalie Fairfield, Stephanie Gordon, Michael Groves, Sean Hardy, Kayla Moore

Phil Thomas, Jonah Way, Chelsea Young, Jimmy Cotero, Anthony Dombkowski, Alyson Feczko, Autumn Harden, Chad Howard, Courtney Johnson, Madison Lambert, James Luciana, Ryan Newton, Steven Sain, Brandon Virgen, Evann Chapman, Cesar Frank, Megan Jervis, Kennedy Kindred

Sydney Kurkowski, Jamie Kustra, Emily Rizzo, Frank Rohrig, Hannah Rosier, Derek Starkweather, Zachary Bonick, Michael Cark, Gabriel Charles, Devin Currier, Rachel Hartley, Andrew Matthews, Daniel Rivera, Jessica Shelton, Dustin Trenary, Matthew Allen, Skyler Keeley, John Nemeth, Tiffany Powalish

Myrcia Powell, Craig Savage, Taryn Short, Nathan Szydlo, Misty Terhune, Damani Washington, Destiny Criswell, Cody Dubaj, Ray Garcia, Rodolphe Gauthier, Rebecca Gray, Julia Kish, Jacob Penn, Sean Murphy, Evan Parmenter, Katelyn Pepitone

Tyra Thomas, Austyn Urban, Samantha Alexander, Kaleb Brundon, Richard Jennings, Michael Lino, Madison Rodgers, Hunter Smith, Keana Tracey, Kristen Way, Shelby Willard, Sara Armstreet, Dakota Brown, Leslie Diepen, Adam Gustafson

Heather Newell, Kala Thompson, Jia Zheng, Nicholas Porta, David Schmidt, Seth Snyder, Deanne St.Martin, Carmen Teti, Matthew Barber, Xheri Brooks, London Jett, Jessika Ray, Connor Rypl, John Steely.

Citrus Springs Middle School

ALL A HONOR ROLL

Grade 6: Matthew Alt, Valerie Anderson, Marissa Aretz, Amber Atkinson, Thomas Beno, Melissa Brown, Morgan Cark, Ryan Carollo, Shelby Collazo, Nichole Cramer, Brigette Daroczi, Alyssa Doel, Edwin Elliott, Kaitlin Englund, Marissa Folsom, Emily Gentile, Desiree Gerlach, Ruben Gonzalez, Jr., Jennifer Hafner

Sierra Hogan, Lloyd Justo, Emily Kelley, Kelena Klippel, Michael Makros, Kendall Moore, Samuel Mueller, John Obday, Lily Parrish, Marissa Peragine, Amanda Pitre

Tiana Ray, Katelyn Schulze, Mackenzi Shepherd, Michael Summa, Tiffany Swain, Michael Teti, Teti, Tawnie Tricome, Stephanie Tucker, Breeanna Waugh, Rita West, Katharine Widener, Casey Williams.

Grade 7: Ashley Allen, Elijah Bergton, Courtney Bidgood, Kyle Biggs, Alexandria Blaha, Jessica Bouton, Alicia Caruso, Andrea Coutu, Edward Daly, Jaclyn Eddy, Haley Fagan, Kylie Fagan, Elizabeth Freier, Megan Gray, Savanna Guerin, Kimberly Hafner

Dominic Hamrick, Benjamin Hecht, Anna Heinzman, Amanda Higgins, Jessica Jackson, Travis Lefke, Steffi Montayre, Clifford Munn, Darah Nason, Haley Pyers, Jessica Reynolds, Joey Serrano, Sara Strempel, Kelsey West.

Grade 8: Valerie Adams, Rebecca Beaudwin, Alexis Bonick, Aaron Bush, Joseph Calabro, Marisa Casola, Julia Collazo, Samantha Fagan, Zachary Fagan, Samara Gernerals, Brittany Iwaniec, Cynthia Matos-Romero, Marina Pawlaczyk, Katherine Prive

Jessica Reichel, Rachel Roth, Lindsay Savage, Tyler Swanson, Jessyca Thibault, Kristin Tringali, James K. Turner, Ashley Vermilyea, Erin Wells, Amy Wheat, Carleigh Williams.

A/B Honor Roll

Grade 6: Steven Andrade, Holly Baker, Lauren Barzilay, Sean Beaudwin, Jesse Castellano, Melina Castelli, Candice Christian, Gregory Cobb, Kevin Colucci, Wayne Cook, Joseph Daly, Christopher Davis, William Davis, Haley Dwyer, Rebecca Dyess

Thomas Edwards, Miranda Ferris, Tiffany Glenn, Aaron Gonzalez, Dakota Green, Eric Hafner, Donald Harrold, James Heinzman, Carly Howell, Francisco Ippolito, Taylor Isaacson, Benjamin Johnson, Marissa King, Ashley Kovanda, Emilie Lawson, Samantha Luciana, Victoria Manteca, Cody Marlowe, Amanda Mayer

Nezra McCarty, Shawn McClanahan, Hallie McManama, David McNall, Luixavier Menendez, Kimberly Menietti, Matthew Michelet, Cody A. Miller, Joseph Mitrani, Alicia Murphy, Nicholas Neuhart, Beronica Nevills, Kassi Noegel, Moses Nunez, Jr., Darrien Oliver, Kirk Osburn, Kayla Palmer, Shane Pellegrine

Louis Perez, Andrew Perkins, Dylan Picard, Brittany Putney, Joshua Riemer, Trevor Roberts, Christian Sain, Lory Shires, Grant Smurawa, Justin Snyder, Scott Stearns, Jordin Strempel, Travis Swanson, Michael Tanascu, Tiara Thomas, Nicholas Tinaro, Bethany Underwood, Marissa Virgen, Alivia Warner, Desirae Wheeler, Cheri Wilkinson, Samantha Wohlfahrt, Nicholaus Worster, Gabrielle Zuniga.

Grade 7: Andrew Acree, Tara Aerts, Allyssa Ambroise, Ryan Anderson, Emily Blanchette, Sydney Bodden, Sandi Boyington, Brionna Buenavista, Joseph Carosella, Edward Conte, Alexandra Cooley, Carol Cote, Deanna Countermine

Stephanie Dalbow, Amber Decker, Bradley Dowling, Andrew Dupler, Christopher Fernandez-Davilla, Alyssa Grant, Dominic Groccia, Morgan Gurganus, Lindsay Hammond, Courtney Hancock, Teresa Hebert, Scott Howard

Joshua Jacquard, Tiffany Jennings, Colton Jones, Amanda Kittle, David Legg, Logan Lemery, Amber Long, Rylee Lucas, Joshua Luchansky, Arianna Lybaek-Pollak, Nichole Majszak, Arica Mast, Seth McCormick, Abygail McNeely

Kyle Murray, Bruce Nisiewicz, Krystle Nunez, Alexsander Park, Alysha-Ann Pilette, Ashley Pollette, Lacy Provencher, Ricci Reynolds, Samantha Rich, Brianna Ritli, Heather Rizzo, Patrick Rizzo, Jacqueline Savaglio, Michael Schenck

Kori Seymour, Kaitlyn Sinopoli, Mary Stack, Sally Stecz, Kyle Stoner, Theresa Teeple, Timothy Thompson, Ryan Towne, Devin Vernon, Ronica Walsh, Sabrienna Weldon, Tiffany Williams, Rebecca Winch.

Grade 8: Troy Arthur, Devan Brown, Shannon Brown, Caitlyn Budd, Aileen Cavanaugh, Christina Coates, Charley Cook, Rachelle Cote, Brittany Daroczi, Bryce Einboden, Jamicia Ellis, Jeramiaha Gates, Alexandra Giovagnoni

Paul Guynn, Phillip Hopkins, Heather Howard, Tyler Huntley, Ashley Irizarry, Kaitlin Joachim, Ashlee Kekuewa, Nadine Khan, Haley Klapp, Flor Leiva, Sarah-Rae Maier, Toni-Marie Milton, Nathan Molinero, Jocelyne Navarrete

Newval Nelcha, Chelsea Nevels, John Nowak, Rorie Oglesby, Jessica Oliver, Roscoe Parsley, Jessica Place, Lawrence Raposo, Hannah Ronayne, Theodore Rubel, Jennifer Santiago, Lena Scheall, Selmen Selman, Andrea Shega

Barbara Simmons, Michael Smith, Jennifer Taylor, Joseph Terrano, Annamarie Thompson, Marlee White, Aaron Winter.

Crystal River Middle School

ALL A HONOR ROLL

Grade 6: Allyssa Bradford, Adam Burns, Melissa Ann Cang Cuesta, Clarissa Consol, Megan Creech, Hunter Earnheart, Natalie Ezzell, Madison Farrior, Jacqueline Gordon, Brian Imparato, Emily Laga, Chloe Lane, Leena Levins, Victoria McHugh

Rebecca Miller, Matthew Morrow, Nikki Moynihan, Casidy Newcomer, Brittnie Pattison, Nicholas Ricca, Sydney Risher, Emily Rodgers, Kotcha Schillings

Sabrina Scott, Jacob Smith, Valerie Thoroyan, Kelsie Tomaine, Robert Walters, Mariah Watson, Kira White.

Grade 7: Harrison Clark, Lynse Cooper, Corey Corneillie, Donald Dewees, Kathleen Grady-Weil, Cassandra Harper, Devon Harvey, Jessica Hirsch, Angela Ketcham, Melanie Lim, Amanda Linkous, Madeline McCoy, Matthew Mullarkey

Cassandra Petty, Jessica Poland, Weston Pope, Christopher Purnell, Clayton Roessler, Jacob Sanow, Jonathan Simmons, Meagan Unverdorben, Hannah Ward.

Grade 8: Sydney Bennett, Josephine Bosworth-Canner, Tyler Brown, Joseph Bruns, Cody Casey, Ereaka Cleveland, Emily Gilman, Andrew Gordon, Alexzandria Hampton, Nicholas Harvey, Gabriella Hirsch, Rebecca Hytovick, Collin Kindred

Alexis Lee, Devan Lofley, Nicole McPhee, Brandy Myers, Kristen Norfleet, Kayleigh Oliver, Mallory Oxford, Brianna Porro, Kelsy Ray, James Richmond, Alicia Thompson.

A/B Honor Roll

Grade 6: Megan Armellini, Nancy Bancroft, Samantha Barbour, Alisha Beard, Kohlton Bendowski, Trenton Bilby, Kelsie Bogert, Antony Bond, Candace Bowers, Khyesha Brooks, Coty Brown, Zachary Brown, Delaney Caleau, Toni Clemente, Travis Coleman, Hannah Cox, John Crank, Andrew Dill, Ashley Dillinger

Courtney Dorman, Andrew Dyakon, Rachel Edwards, Levi Elsea, Sarah Englehart, Meghan Felton, Michelle Freeman, Tatelyn Gavigan, Meghan Hackey, Desiree Headley, Lauren Holmes, Kaylee Huey, Victoria Huntley, Amanda Ieslin

Kaley Jacobs, Brianna Jarman, Jamie Jaster, Jesse Jorgensen, Michael Kidd, Ryan Kidwell, Joseph Lafleur, Heather Lovejoy, John McAteer, Maegan McMichen, Dixie McRee, Meagan Miles, Phoenix Miller, Wyatt Moore, Ja'Mari Natteal

Danielle Nelson, Elani Patides, Kendra Paulson, Matthew Pisowicz-Atherton, Jessica Pollard, Alycia Porro, Jessica Pritchard, Terrance Rice, Marquita Richburgh, Katelyn Rodriguez, Tyrisha Ruiz, Patrick Ryan, Hadley Skidmore

Tiffany Skinner, Andrew Small, John St. Germain, Courtney Tanis, Carl Taylor, Darrin Taylor, Amber Upchurch, Zakery Vankampen, Jamie Waters, Malone Whitaker, Nikole Wilson, Sean Wisnewski, Shawntavia Wright.

Grade 7: Tabitha Augsburger, Aaron Bertine, Andrea Bilby, Melody Burrell, Rebecca Buteau, Matthew Camp, Samantha Clair, Aaron Contopoulo, Sarah Darr, Ayla Decaire, Michelle Dekorte, Tabitha Derouin, Rachel Dudek, Joseph Ernst

Taylor Fairchild, Shannon Farabaugh, Ryan Gilpin, Austin Groff, Richard Hart, Skyler Hastings, Heath Hernandez, Olivia Hurn, Jeremy James, Devon Kelley

Rachel Kelley, Danielle Kelly, Krista Krim, Calvin Liu, Cassie Liu, Virada Long, Dalton Lyell, Brandon Lyons, Kane Mack, Joshua Marsac, Meagan Michael, Taylor Ockman, Harsh Patel, Cheyenne Phelps, Trevor Phipps, William Quick

Regan Ramsey, Joshua Roberts, Joseph Roper, Cole Royal, Chase Seymour, Benjamin Simmons, Annarose Simms, Chelsea Smith, Adam Taylor, Alisha Taylor, Molly Thomas, Jacob Vaughan, Huy Vo, Alexis Watson, Brittany White, Claudia Whitmarsh, Kristen Wilson.

Grade 8: Carrie Andrews, Zachary Annett, Nikita Aultman, Sabrina Baldwin, Christian Balkcom, Luke Bennett, Tika Black, Ashley Buckner, Tyler Cardnell, Courtney Carnahan, Brian Carrico, Kaylee Casadona, Stephanie Collins, Jenna Como

Jack Craycraft, Melissa Dergosits, Kimberly Dixon, James Drake, Teisha Freeman, Jessica Frometa, Theodore Gangi, Alisa Giles, Briana Gilpin, Erica Gray, Cameron Green, Danielle Grider, Ashley Griffin, Cody Guyett, Carissa Hammaker

Derick Hannigan, Thomas Harrison, Rachel Holmes, Jonathan Ieslin, Nicholas Iozzi, Toni Jimenez, Cameron Jones, Matthew Jordan, Steven Jordan, Casey Kelley, Bradford Kidd, Autumn Lasher, Katie Luckern, Ataviah Lueallen, Jillian McAteer

Emily Miljure, Tonya Miller, Ramon Moreno, Kyle Nash, Jeraldine Needham, Dalton Owens, Masumi Palhof, Jessica Randolph, Taylor Robertson, Falisha Roddenberry, Jarrod Rodrick, Jackson Roessler, Dachell Scott, Frank Sherman

Bailee Silverstone, Elizabeth Suasnavar, William Tague, Michelle Thomas, Frederick Tidwell, Michael Ward, Tara Ward, Amber Wilkinson, Jorden Wise, Cody Worth.

Inverness Primary School

ALL A HONOR ROLL

Grade 4: Babb Adams, Samuel Alford, Christian Anderkin, Coral Batten, Kaitlin Daly, Brianna Ellis, Jordyn Gregory, Austin Johnson, Juliann Johnson, Gary Johnston, Jonah Juergensmeyer, Samantha Marshall, Kiera Morgan, Taina Ramirez, Kara Tettenburn, Sarah Walls, Bailey Williams.

Grade 5: Michael Bello, Benjamin Bingham, Brittany Brown, Nathanael Charlton, Javian Clark, Baylee Dushane, Jack Enstrom, Kimberly Festa, Cailtin Johnston, Stuart Maloney, Alexis McKinlay, David Mitchell, Desmond Moree, Dylan Nelson, Taylor Schantz, Christopher Seaman, Bethany Smith, Virginia Venero.

A/B Honor Roll

Grade 4 : Michaela Andrews, Catharine Ashley, Colleen Bailey, William Ball, Lee Barbee, Charlotte Bello, Raven Berger, Tia Bergeron, Emerald Bishop, Amber Boyd, James Brannock, Kevin Burchard, Allen Burge, Zachary Canfield, Colin Carella

James Corbin- Straub, Joseph Davenport, Jemimah DeCastro, Kane Dixon, Desmond Flores, Brittany Flowers, Desmond Franklin, Alexis Gearhart, Jayson Gilmour, Cameron Grant, Ariana Jackson, Linda Josey, Samantha Kanawall

Andrew Kiddy, Derek Koser, Alyssa Martin, Gianna Matos, Tara McLeod, Kolyn Moss, Austin Nichols, Patrick Pearson, Star Purcell, Keneth Rosario, Ryan Sappe, Savannah Siple, Joshua Smith, Amber Spindler, Christopher Spivey

Jake Steel, Joseph Thompson, Mason Tiley, Alexandra Torres, Jessica Valentine, Meagan Waller, Kiersten Weaver, John Wharton, Dakota Wills, Douglas Yeatts.

Grade 5: Michael Allen, Christopher Barbee, Joshua Brisco, Kacie Carpenter, Teri Caudill, Taylor Christian, James Cook, Christy Cooper, Erica Corlett, Eric Cox, Chad Dawson, Alyshia Dengler, Ryan Dolan, Mariah Farrell, Sean Flaherty, John Flowers, Tristan Gompers, Ashley Grace, Daniel Indelicato, Joshua Kleynen

Kody Knecht, Richard Knowles, Chelby Lawler, Stryder Matthews, David McDonald, Melissa Michaud, , Blake O'Neal, Christopher Ortega, Tiani Pacheco

Noah Pippin, Mycaila Pruitt, Devin Pryor, Victor Rivera, Xavier Rivera, James Rund, Victor Santiago, Chris Sisko, Kerra Sloan, Sarah Stanley, Cortney Stokes, Drew Tallman, Christina Trussell, Austin Vance, Kaylee Walker, Levontea White, Jeremy Wilder, Brenna Willette.

Pleasant Grove Elementary School

ALL A HONOR ROLL

Grade 4: Fiona Mamd, Alyssa Mekelburg, Greyson Mills, Rebecca Maiocco, Quinton Miner, Jeanne Langlois, Marcelle Manunarella, Carly Nunez, Rhedd Savage, JoAnn Cannon, Christian Thaureaux, Paige Jordan, Brittany Hume, Monica Pagsaajan, Kylie Phillips, Briana Wilson.

Grade 5: Cody Bogam, Haley Martone, Caitlin McIntire, Shenelle Toxen, Abbey Mattingly, Courtney Tucker, Jessica Allen, Joana Bond, Elizabeth Rinaldi, Robyn Tyler, Cameron Blocker, Lu cy Cobb, Cierra Maniscalco, Kody McDow, Morgan Badger, Pascale Charles, Anthony Domiano, Mindy Legros, Alex Logsdon, Erin Stvan.

A/B Honor Roll

Grade 4: April DeSomma, Jenifer Ear, Blake Koelber, Tiffany O'Briski, Amanda Finck, Brim Korinek, Rachel Martin, Keyli Pillaro- Estrada, She'Anna Quattromani, Kxistina Reed, Bruin Stoess, John Diaz, Joseph Nunes, Brendan Boney

Sierra Davis, Kayla Quesenberry, Amy Hayes, Ben Manion, Brianna Scinicariello, Alyssa Weber, Jake Thatcher, Britney Castillo, Hayley Fleming, Travis Greatrex, Rebecca Hetland, Maison Metcalf, Jordan Quintanilla, Deanna Reynolds, Spencer Vick, Audra Sylvia, Logan White, Brooks Brasher, Alexis DeSario, Zachary Michel, Blake Thompson.

Grade 5: Kevante Andrews, Trevor Cernich, Tyler Cernich, Mary Milazzo, Jacob Osbome, Tabitha Ray, Erica Wright, Wade Beasley, Selena Benitez, Taylor Cernich, Keana Fellows, Sergio Garcia, Kalyn Holder, Jessica Murphy, Daryl Rances

Brianna Saltmarsh, Brazz Woodall, Kafin Chapel, Samantha Albury, Joseph Barrs, Joey Urban, Jessica Best, Patricia DeNoma, Brandon Taylor, Kayla Alvarez, Hunter Dillion, Alicia Harper, George Hatty, Sean Hogerheide, Daniel Peaster

Briana Redding, Christopher Santiago, Taylor Santy, Jonathan Singh, Jennifer Smolensky, Erin Wheeler, Michael Wilder, Leah Stanley, Nyesha Andrews, Reagan Andrews, Kaylee McCurdy, Deion Moore, Freddie Quandt, Hailey Rouleau, Mary Sorrell, Samantha Torres, Mandi Wilson.

Pope John Paul II Catholic School

PRINCIPAL'S LIST

Grade 3: Melissa Raynor, Nicolas Wyka.

Grade 4: Gianna Coletti, Christine Hunter, Bridget Kabacinski, Megan Marchigiano, Caitlin Osborne.

Grade 5: Thomas Daugherty, Joshua Franke, Benjamin Campbell, Michael Vascimini, Allyson Talaroc.

Grade 6: Weyman Gordon, Gwendolyn Trina Lim, Tiana Miele, Carly Osborne, Krista Serocki, Emma Nalepa, Jordan Farmer, Patrick Colletti, Lea Whitley, Michael Wyka.

Grade 7: Brian Clark, Andrew Heymans, Angelina Vascimini.

Grade 8: Sequoia Doetch, Jon Franke, Sarah McConnell.

Honor Roll

Grade 3: Austin Bass, Kathleen Colitz, Cassidy Floud, Jenna Franke, Mary Lynn Geier, Jared Gomes, Dharma Murphy, Antonio Prieto, Ryan Slaymaker, Azalea Solis, Gregory Whitley.

Grade 4: Joseph Arnold, Erika Bennett, Shanise Emanuel, Aimee Hall.

Grade 5: Bill Miller, Raegan Wesch, Anthony Vascimini, Kaitlin Dawson, Anna Lister, Jacob Lopez, Alexander Lucas, Dale Uzzolino, Tiffany Williams, Brianna Wyka, Morgan Slaymaker, Anna Medina.

Grade 6: Nicole Clamer, Patrick Dumon, Thomas Geier, Mollie Griffith, Paolo Ilagan, Adam Porambo, Kristen Carney, Megan Straight, Morgan Turner.

Grade 7: John Austin,Kyle Carney, Deonna D'Altorio, Andrew Flockhart, Rhett Gehring, Samantha Hooper, Austin Johnson, Dominic Muzzi, Taylor Rigsby, Kristen Schmidt-Robbins, Alexander Talaroc, Bryce Uzzolino, Frank Vascimini.

Grade 8: Jesse Chaffee, Mary Fontanez, Scott Goulet, Jeffrey Kyker, Hannah Leutert, Andrew Sigler, Danielle Turenne, Dominque Peters.

Rock Crusher Elementary School

ALL A HONOR ROLL

Grade 3: Ashley Allensworth, Edward Bennis, Ben Epstein, Shaun Frazier, Emily Hellstern, Quynn Sisto, Taylor Touchton, Lauren Wade, Logan Ward.

Grade 4: Shyla Boos, Shania Bradford, Trevor Carnahan, Jordan Collins, Kiersten Croyle, Dylan Earnhart, Danielle Gomez, Kyle Kidd, Jacob LaFleur, Briana Manner, Dylan Miller, Tanner McClure, Tyler Phillips, Devin Schmidt, Autumn Stevenson, Julene Thai.

Grade 5: Michael Abbott, Sanjay Chakkoli, Daphne Coulter, Tristan King, Abigail Fielding, Holly Head, Bekah Hoffman, Kelsey Lesser, Shelby Mire, Lindsey Moser, Maycee Mullarkey, Kayla Murray, Alexander Pich, Casey Purnell, Latesha Romero, Reese Sisto, Tiffany Steele, Courtney Strifler, Frank Ward, Emmalee Williamson

A/B Honor Roll

Grade 3: Tyler Adams. Alan Bush, Cody Chandler, Amber Cotton, Maranda Couture, Lauren Cupit, Morgan Cunningham, Kyla Dyakon, Searcy Farrior, Brandon Floyd, Amber Hanick, Carey Heinzman, Dyana Herr, Rachel Hytovick, Shawn James

Ciara Lynch, Bree Marks, Kennedy Miller, Jesse Moran, Breanna Morgan, Nathan Paar, Shane Prather, Caleb Purnell, Jacole Ringle, Jordan Savell, Michael Selfridge, Devin Seney, Erica Shewbart, Alexis Shook, Amanda Taylor, Tyler Voland.

Grade 4: Hannah Angel-Yu, Cody Baldner, Sidra Barry, Barbara Black, Kayla Cafferelli, Stacey Coester, Zac Daniels, Jessica Davis, Adam Downey, Allison Easterday, Morgan Erlandson, Megan Fairchild, Seth Fielding, Isais Galarza, Julia Grady-Weil

Maddy Hoffman, TeAndre Hopkins, Shay Huggins, Willie Hughes, Kylie Hutchinson, Ella Jones, Andrew Lee, Faith Leirer, Emily Merebeth, Cera Mess, Jamie Moniz ,Ali Nash, Paige Nelson, Dhruv Patel, Rebecca Paugh, Hayden Randolph

Rebecca Roe, Collin Ryan, Andrew Shepard, Sara Simms, Dylan Snow, Shelby Spate, Colin Spencer, Scott Standard, Michael Strmiska, Ericka Vaquez, Veronica Williams, Karlie Winebrenner, Amanda Woods, Caleb Yates.

Grade 5: Cheyenne Anderson, Matthew Brown, Bonnieli Collins, Jon-Jon Cortalano, Jay Curry, Hayley Clark, Jessica Cline, Jessica Collins, Tori Cunnningham, Kristen Dewitt, Hannah DiBartolomeo, John Duncan, Ashleigh Falasca, Lindsay Harden, Ryan Johnson

Morgan Lasher, Miranda McElhaney, Megan Mack, Corrine Mackler, Miranda Maisel, Sheridan Mills, Victoria Morgan, Katie Paugh, Kameron Pennington, Austin Ridge, Ty Reynolds, Jared Saltzman, Dezmond Spencer, Delaney Simmons, Brianna Tuggle, Jamesha Walker, Judge Wilkes, Ethan Wickline, Ashlyn Whelchel, Jeanette Wunderlich

Seven Rivers Christian School

ALL A HONOR ROLL

Seniors: Ryan Dickert, Elizabeth Finney, Lindsey Snyder.

Junior: Nikki Vaughan

Sophomores: Carolyn Allen, Katherine Bennett.

Freshmen: Jennifer Barlow, Jenna Coogle, Kaitlyn Dickert, Patricia Finney, Alexa Massullo, Gabrielle Perrone.

Grade 8: Meghan Andes, Paige Cooke, Brooke Green, Amanda Maier, Lindsey O'Quinn.

Grade 7: Sam Jones, Michael Kuhn.

A/B Honor Roll

Seniors: Katelyn Amesbury, Ashley Coogle, Andrew Donovan, Chelsea Ebert, Na-yeun Park, Bethany Woods.

Juniors: Hanna Lampinen, Rocky Mueller, Kenzie Rowda.

Sophomores: Madison Burich, Aaron DeLoach, Adam Edwards, Amy Green, Har-Min Jeong, Tony Kauffmann, Jeremy Massullo, Nathan Whitchurch.

Freshmen: Conor Duffy, Rachel Dumas, Sarah Furgeson, Robby Golliher, Brooke Johnston, Sarah Jones, Michael Manning.

Grade 8: Julia Greete, Jasmine Grey.

Grade 7: Madeline Robertson, Margaret Satterly.