St. Petersburg Times Online: Pasco County news
TampaBay.com
Place an Ad Calendars Classified Forums Sports Weather
tampabay.com

printer version

This week in sports

By JAMAL THALJI

© St. Petersburg Times, published April 17, 2001


Today

Pasco at Ridgewood, 7 p.m.

Land O'Lakes at River Ridge, 7 p.m.

Mitchell at Hudson (Mitchell home team), 7 p.m.

Zephyrhills at Wesley Chapel, 7 p.m.

Wednesday

Mitchell at Pasco (Mitchell home team), 7 p.m.

Land O'Lakes at Central, 7 p.m.

Gulf at Springstead, 7 p.m.

Thursday

Gulf at Wesley Chapel, 7 p.m.

Ridgewood at Hernando, 6:30 p.m.

Friday

Land O'Lakes at Gulf, 7 p.m.

Mitchell at Wesley Chapel (Mitchell home team), 7 p.m.

Hudson at Ridgewood, 7 p.m.

Zephyrhills at River Ridge, 7 p.m.

Monday

Pasco at Wesley Chapel, 7 p.m.

Today

Gulf at Land O'Lakes, 7 p.m.

Mitchell at River Ridge, 7 p.m.

Wesley Chapel at Ridgewood, 7 p.m.

St. Frances De Sales at Zephyrhills, 7 p.m.

Wednesday

Ridgewood at Hudson, 5:30 p.m.

Thursday

Zephyrhills at Ridgewood, 5:30 p.m.

St. Francis (Ohio) at Land O'Lakes, TBA

Pasco at Wesley Chapel, 7 p.m.

Zephyrhills at Hudson, 5:30 p.m.

Saturday

Sunshine Athletic Conference Championship, TBA

East Division winner vs. West Division winner

Today

Class 4A, District 5 Tournament at River Ridge, TBA (Gaither, Hillsborough, Palm Harbor University, River Ridge, Sickles)

Class 3A, District 9 Tournament at East Lake, TBA (Countryside, East Lake, Gulf, Land O'Lakes, Ridgewood)

Class 2A, District 6 Boys Tournament at Zephyrhills, TBA (Central, Hernando, Hudson, Mitchell, Pasco, Springstead, Wesley Chapel, Zephyrhills)

Class 2A, District 6 Girls Tournament at Central, TBA (Central, Hernando, Hudson, Mitchell, Pasco, Springstead, Wesley Chapel, Zephyrhills)

Thursday

Class 4A, Region 3 Tournament hosted by Class 4A, District 5 champion, TBA (River Ridge)

Class 3A, Region 5 Tournament hosted by Class 3A, District 5 champion, TBA (Gulf, Land O'Lakes, Ridgewood)

Class 2A, Region 3 Tournament hosted by Class 2A, District 5 champion, TBA (Hudson, Mitchell, Pasco, Wesley Chapel, Zephyrhills)

Sunday

Class 4A Florida Finals at Sanlando Park (individuals) and Lake Brantley (teams), Altamonte Springs, TBA

Class 2A Florida Finals at University of North Florida, Jacksonville, TBA

Monday

Class 4A Florida Finals at Sanlando Park (individuals) and Lake Brantley (teams), Altamonte Springs, TBA

Class 3A Florida Finals at Sanlando Park (individuals) and Lake Brantley (teams), Altamonte Springs, TBA

Class 2A Florida Finals at University of North Florida, Jacksonville, TBA

Thursday

Frida

Saturda

Thursda

Ram Booster Stadiu

Back to Pasco County news


Back to Top

© 2006 • All Rights Reserved • Tampa Bay Times
490 First Avenue South • St. Petersburg, FL 33701 • 727-893-8111